Блоги TrainPhoto

О конкурсе, голосовании и оценках

27.08.2015, 18:25  ·  Оффтопик
Раз уж пользователям так не терпится поговорить о этом деле, пожалуйста. Но только здесь.
 
Прошу с уважением к остальным участникам и без голословных обвинений в накрутках и пр. Только конструктив и идеи.
 
Сюда перенесены комментарии из-под этого фото.

Комментарии (8)

Класс! Но, не голосуют, не ПП, Рилсы и тд
Те, що часто голосують за фотки "кентів" і знайомих - це широковідомий факт. Виходить, що при наявності вузького кола людей, які можуть голосувати(в межах 100 чоловік, а реально в госолуваннях беруть участь значно менше), саме голосування не об"єктивне.
Зараз тут(і на інших сайтах) фотки оцінюються іншими транспортними фотографами, що, я вважаю, не вірно(це все одно що, скажімо, якби музиканта оцінювали інші музиканти). Фото повинні оцінювати широкі маси людей, які цікавляться залізничною тематикою, тоді буде реальна картина.
Питання до адміна: яка приблизна відвідуваність сайту зараз? Пропоную відкрити голосування для усіх відвідувачів сайту(звичайно, попередивши можливість голосувати двічі з одного компа і айпі).
+рекомендую відкрити хто голосує проти конкурсу під фото!
Я вважаю, від конкурсу взагалі краще відмовитись.
Достатньо замінити нинішні плюси і мінуси позитивною шкалою. Чому я проти плюсів і мінусів? Мінуси не потрібні взагалі, т.як якщо фото не підходить під стандарти сайту, це питання до модераторів. Якщо воно підходить, то навіщо мінусувати? Проходьте повз. Зараз мінуси де-факто використовуються тільки при "розборках" як засіб проявити своє ставлення до автора. То навіщо таке потрібно?
Плюси треба диференціювати(зробити шкалу): 1 - просто цікаве фото, 2 - чудове фото, 3 - шедевр(використовується у рідкісних випадках).
Також я виступаю за анонімне голосування, т.як тоді всі будуть ставити саме такі оцінки, як вони думають, незважаючи на автора і на інших.
Усе це + можливість голосувати усім відвідувачам сайта дасть об"єктивну картину цінності фото на основі рейтингу голосування, і конкурс стане в принципі не потрібним. Хіба що можна зробити вибірку типу "кращі фото тижня", місяця і року, щоб можна було подивитись, що було на сайті найцікавішого викладено.
Звичайно, механізм із закритим голосуванням усіх відвідувачів не ідеальний, і теж має свої недоліки(знайдуться такі, які будуть долучати до голосування усіх друзів, знайомих і родичів))), але я думаю він дасть найбільш об"єктивну картину.
chaker ·  Львовская железная дорога
Фото: 453 · Основатель сайта
Раз таке бажання поговорити, виніс це все в блог. Давайте тут обговорювати...
 
Цитата (mikolalex, 27.08.2015 11:53):
>Зараз тут(і на інших сайтах) фотки оцінюються іншими транспортними фотографами, що, я вважаю, не вірно(це все одно що, скажімо, якби музиканта оцінювали інші музиканти).
 
Приклад мені, як музиканту (хоч і не професійному), сподобався.
Ок, буду продовжувати твій приклад. На прикладі найскладнішого "інструменту" — голосу. Тобто буду розглядати вокал.
Рядовому слухачу (без розвинутого музичного слуху, музичної освіти і т.д.), в принципі, без різниці, чи вокаліст співає чисто чи мимо нот, чи співає він під плюс чи під мінус. Він просто в силу своїх пізнань не може оцінити. Ну співає, ну не зле співає. Ну ок... А мені, як музиканту, деякі пісні які всім подобаються, ріжуть вухо.
 

 
Цитата (mikolalex, 27.08.2015 11:53):
>Питання до адміна: яка приблизна відвідуваність сайту зараз?
 
Внизу є статистика від метрики. Якщо їй вірити, то приблизно 400-500 унікальних в день. Движок таку статистику не збирає. Точніше просто ше збір не запущений, оскільки потребує оптимізації.
 

 
Цитата (mikolalex, 27.08.2015 11:53):
>Пропоную відкрити голосування для усіх відвідувачів сайту(звичайно, попередивши можливість голосувати двічі з одного компа і айпі).
 
Про проксі, динамічні IP, різні браузери і очистку cookie, ти певне не чув Well
Реєстрація на сайті відкрита, не складна, потребує тільки наявності e-mail. Голосувати можна і при відсутності опублікованих фото. Не бачу причин відкривати публічне голосування.
 

За ідею з позитивною шкалою дякую, цікаво. Треба подумати.
 

Цитата (mikolalex, 27.08.2015 13:30):
>Плюси треба диференціювати(зробити шкалу): 1 - просто цікаве фото, 2 - чудове фото, 3 - шедевр(використовується у рідкісних випадках).
 
Не бачу сенсу в останньому. +1 ("Цікаве фото") і +2 ("Конкурсне фото"), з моєї точки зору, буде достатньо.
 
Конкурс також не варто викидати. Певна цікавість до нього є. Хоч, як було зауважено тобою в приватих повідомленнях, проводиться зачасто і поріг входження занадто низький. Просто змінити порядок його проведення.
Зараз не маю часу накидати регламент, но суть в тому, що кожного 5-го (з розрахунку на 7-8 конкурсів в місяць) дня місяця вибираються 10 кращих фото за цей період (за отриманим рейтингом) і з них проводится конкурс, аналогічний нинішньому "фото дня". "Фото місяця" і "фото року" залишається як є.
Цитата (chaker, 27.08.2015 18:54):
 
> Ок, буду продовжувати твій приклад. На прикладі найскладнішого "інструменту" — голосу. Тобто буду розглядати вокал.
> Рядовому слухачу (без розвинутого музичного слуху, музичної освіти і т.д.), в принципі, без різниці, чи вокаліст співає чисто чи мимо нот, чи співає він під плюс чи під мінус. Він просто в силу своїх пізнань не може оцінити. Ну співає, ну не зле співає. Ну ок... А мені, як музиканту, деякі пісні які всім подобаються, ріжуть вухо.
 
Ок, тоді продовжу паралель. Led Zeppelin - дуже крута група, легенда хард-року, і Rolling Stones - не менш легендарна група, але в житті їхні відносини були, м"яко кажучи, неприязні Well У обох груп купа фанатів, але якби у Роберта Планта спитали, що він думає про Rolling Stones, він сказав би, що це повне лайно, так само сказав би Мік Джагер про Led Zeppelin. Аналогічно - Metallica i Megadeth, і таких прикладів можна навести ще безліч в усіх жанрах. То я думаю, що все ж таки хай краще музикантів оцінюють слухачі(у т.ч. і інші музиканти), а не ТІЛЬКИ музиканти.
 

Цитата (chaker, 27.08.2015 18:54):
 
> Про проксі, динамічні IP, різні браузери і очистку cookie, ти певне не чув Well
> Реєстрація на сайті відкрита, не складна, потребує тільки наявності e-mail. Голосувати можна і при відсутності опублікованих фото. Не бачу причин відкривати публічне голосування.
>
 
Чув, бо професійно з цим працюю, а от більшість користувачів - ні) Хоча можливо ти і правий, якщо реєстрація достатньо легка, то можна обмежитись тільки тими, хто зареєструвався.
 
Цитата (chaker, 27.08.2015 18:54):
 
> Не бачу сенсу в останньому. +1 ("Цікаве фото") і +2 ("Конкурсне фото"), з моєї точки зору, буде достатньо.
>
 
Це для того, щоб розрізняти, наскільки фото сподобалось! Таким чином, вже на етапі голосування стане ясно, наскільки фотка цікава, і не треба ніяких конкурсів. Можна ввести і 5-бальну шкалу, але тоді всі, за звичкою, будуть ставити лише 4-ки і 5-ки.
Щодо конкурсу - ок, як хочеш. Я просто впевнений, якщо ввести шкалу із оцінюванням фото, то цього рейтинга вже буде достаньо, і не треба буде проводити "конкурси".
chaker ·  Львовская железная дорога
Фото: 453 · Основатель сайта
Цитата (mikolalex, 27.08.2015 19:33):
>Led Zeppelin - дуже крута група, легенда хард-року, і Rolling Stones - не менш легендарна група, але в житті їхні відносини були, м"яко кажучи, неприязні Well У обох груп купа фанатів, але якби у Роберта Планта спитали, що він думає про Rolling Stones, він сказав би, що це повне лайно, так само сказав би Мік Джагер про Led Zeppelin.
 
Це вже конкуренція і тьорки між собою. Я все-таки говорив про класичний вокал і про оцінку його виконання.
 
Хоча суть зводиться до одного. В кінцевому випадку, оцінюють результат роботи виконавця глядач. Рядовий, який не знає що таке тон, нота і його то не хвилює. Він прийшов послухати виконавця.
 
На сайті професійних фотографів можна перерахувати на пальцях одної руки. Я не згадую про тих, хто купив зеркалку, але професійним фотографом не є. Продовжуючи паралель з музикою, покупка хороших навушників/колонок ше не робить людину музикантом.
 

 
Цитата (mikolalex, 27.08.2015 19:33):
>Це для того, щоб розрізняти, наскільки фото сподобалось! Таким чином, вже на етапі голосування стане ясно, наскільки фотка цікава, і не треба ніяких конкурсів. Можна ввести і 5-бальну шкалу, але тоді всі, за звичкою, будуть ставити лише 4-ки і 5-ки.
 
Продовжуючи думку про 5-ти бальну шкалу, то 3-х бальна буде працювати аналогічно. Просто замість +4 і +5 будуть +2 і +3.
Хоча я не здивуюсь, якщо +2 в запропонованому мною варіанті будуть ставити всім підряд фоткам. Особливо якимось зустрічам користувачів, як це було з одним фото.
 
Я б не сказав, що конкурс вже аж так не треба. Є випадки, коли абсолютно неконкурсна, не красива, але інформативна фотографія збирала більший загальний рейтинг (сума поточного і конкусрного), ніж конкурсна.
Цитата (chaker, 27.08.2015 20:33):
>Це вже конкуренція і тьорки між собою
 
Ну так в тому-то і справа, що серед учасників сайту є конкуренція і тьорки між собою, як показує практика))) Так що хай краще фотки оцінює широке коло людей, а не вузьке коло фотографів на основі стосунків між собою) Тут не професійні фотографи, але "тьорок" це не відміняє)
 
Якщо так, то можна ввести окремі оцінки за інформативність(сюди ж ідуть і історичні фото) і за "художню цінність". Кожна по 3-позиційній шкалі, без прив"язки до балів! Підписати: в шкалі інформативності: "цікаво", "дуже цікаво", "унікальне/ексклюзивне фото". А в художній як я вище писав. В принципі, в адмінчастині зараз модери так і оцінюють, НЯЗ: окремо інформативність і "художність". А вага цих оцінок не обов"язково буде 1, 2 і 3, можна з цим поекспериментувати, напр., 1, 5 і 10.
Добавить комментарий
Вы не можете оставлять комментарии так как не вошли на сайт.
Зарегистририруйтесь или авторизируйтесь на сайте, пожалуйста, чтоб иметь возможность добавлять комментарии.
Статьи · Блоги · Обратная связь · Редколлегия · Правила